İspanya – Cadiz Gezim

Cadiz İspanya’nın küçük ve şirin, denizlerle çevrilmiş bir Endülüs kenti. Doğal kara bağlantısı ince bir yol ile var. Bunun yanında iki adet köprü ile de bağlantı sağlanmış. Köprülerden bir tanesi daha yeni bir köprü iken diğeri daha eski bir köprüdür.

Şehrin bir eski şehir (old town) kısmı mevcut, bir de daha yeni kurulmuş olan kısmı var. AVM (El Corte Inglés sanıyorum en büyük AVM’si) ve modern yerleşim merkezi yeni şehir kısmı. Ancak eski şehir kısmı daha şirin ve daha güzel. Eski şehir daha cazip geldiği için bu kısımda daha çok zaman geçirdim. Cadiz Atlas Okyanusu ile çevrilmiş durumda. Sahil kısmı da mevcut dolayısıyla denize girme imkanı da buldum.

Yemek için yer ararken bir kişinin tavsiyesi üzerine Freiduria Las Flores isimli bir balık restoranına gittik. Hem fiyatlar gayet makuldü hem de balıklar lezzetli. Bu sebeple giderseniz eğer tavsiye ederim.

Eski şehrin etrafı surlarla çevrili ve deniz kenarından yürüyerek bütün eski şehrin etrafını kat etmek mümkün. Şehir içerisinde ise dar sokakların arasında rengarenk yapılar mevcut. Ben fırsat bulamadım ancak siz Tavira Kulesi’nden (Torre Tavira) şehri 360 derece görebilir, Camara Oscura‘dan masa üzerinde şehrin canlı görüntüsünü izleyebilirsiniz.

hermanas de la cruz

Bugün 1, bugüne kadar toplam 31 kez ziyaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir