Lenovo wifi adaptör sorunu

Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayarımda çalışırken birden wifi bağlantısı kayboldu. Önce elektriksel bir sıkıntıdan dolayı modem bağlantısının koptuğunu düşündüm ancak modem normal bir şekilde çalışıyordu. Farkı şekillerde kontrol ettiğimde wifi adaptörün hata verdiğini gördüm. Yönet’ten kontrol ettiğimde donanımsak bir sıkıntı olduğu anlaşılıyordu. Açıkçası wifi adaptörden umudumu kesip garantiye gönderecektim ki bir çözüm yolu buldum.

Bilgisayarda güç boşaltımını denedim ve sorun çözüldü. Peki bunu nasıl yapacağız? Farklı modeller için farklı şekillerde yapılmaktadır. Bilgiyi aldığım yerin linkini buradan paylaşıyorum.

Ben ise paylaştığım linkte şu yoldu izledim. Öncelikle bilgisayarım pili dahili ve çıkarılma durumu söz konusu değil. Bu sebeple bilgisayar açıkken bilgisayarı şarjdan çıkardım. Sonra güç butonuna basılı tutmaya başladım. Bilgisayar kapandı ancak butona basmaya 15 saniye kadar devam ettim. Daha sonra butondan elimi çekip bilgisayarı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ettim. Şaşırarak gördüm ki sorun çözüldü. Sebebi ne bilmiyorum ancak wifi adaptörü kendini kilitlemiş. Bahsettiğim şekilde sorun hallolmuş oldu.

Bugün 1, bugüne kadar toplam 13 kez ziyaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir