Toplu E-posta (E-Mail) Gönderme

Thunderbird Mail Merge eklentisi ile gayet güzel bir şekilde yapılabilir. Öncelikle bir excel dosyasına e-posta göndermek istediğiniz e-posta adreslerini giriyorsunuz. Dilerseniz ilgili kişilere ait farklı bilgileri de (isim, soyisim, unvan vs.) farklı bir excel sütunu olarak hazırlayabilirsiniz. Her sütunun başında bir isim olmalı ama. Örneğin e-mail, isim, soyisim vb. gibi.

E-posta yazarken excel dosyasından alınmasını istediğimiz bilgileri iki süslü parantez arasına yazıyoruz. Örneğin {{e-mail}}, {{isim}} gibi. Ardından Mail Merge butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede General – Source = Spreadsheet, Deliver Mode= Send Later olmalı. Hemen altındaki Spreadsheet bölümünde Browse diyerek ilgili excel dosyasını seçiyoruz. Ardından Preview bu excel dosyasına ait ön izleme alıyoruz. Eğer excel dosyası içerisindeki bilgileri görebiliyorsanız sorun yok demektir. OK butonuna basarak ilk işlemi tamamlıyoruz.

Hazırlanan e-postalar Outbox klasörü içerisine yükleniyor. Ardından bu klasöre sağ tıklayarak Send Unsend Messages diyoruz ve e-postalar gönderiliyor.

Bugün 1, bugüne kadar toplam 255 kez ziyaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir