Bağırmayan Anneler – Hatice Kübra Tongar

Hatice Kübra Tongar’ın Fıtrat Pedagojisi‘nden sonra okuduğum ikinci kitabıydı. Aslında isminden de anlaşılacağı üzere daha çok annelere hitap eden bir kitaptır. Kitabı eşim için almıştım ama kafamdaki bazı sorulara cevap bulabilirim düşüncesiyle ben de okudum.

Öncelikle kitap faydalı bir kitap bunu söyleyeyim. Fakat bazı şeyler sürekli tekrarlanıyor hissi oluştu bende. Okurken ya ben burayı okumuştum sanki diye aklıma gelen çok yer oldu. Bunun yanında tam olarak beni tatmin etmiş bir kitap değil. Başlangıçta dedim ya faydalı bir kitap ama okuyucuyu tam da tatmin etmiyor. Kafamdaki bazı sorulara halen cevap bulabilmiş değilim. Tamam bağırmayalım ama ne yapalım sorusu, kitap da böyle bir bölüm de olmasına rağmen tam olarak cevap bulabilmiş değil gördüğüm kadarıyla. Bu tarz soruların cevabı geçiştirilmiş gibi bir his oluşturdu bende (tamamı değil şimdi hakkını da verelim). Tekrar söylüyorum eleştirdiğim noktalar var ama yararlı bir kitap kanımca. Büyük beklentiye de girmemek lazım tabi. Kitabın özellikle son bölümü hoşuma gitti. Peygamber efendimiz (S.A.S.)’in hayatından çocuklarla ilgili örnekler veriliyor. Bu bölümü çok sevdim.

Son olarak kitabın tasarımından da bahsetmek istiyorum. Kitap kapağı olsun, başlığı ve içeriği olsun gayet güzel tasarlanmış. Sadece kapakta gerçek bir çocuk yüzü kullanmak yerine çizim olsaydı daha iyi olurdu. Bu benim kişisel tercihimdir. Özel bir sebep olmadığı müddetçe kitabın kapağı çizim olursa sanki daha güzel duruyor.

Bugün 1, bugüne kadar toplam 77 kez ziyaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir