Multimedia Navigasyon SD Karta Yükleme 2021 haritası – GPS SD Kart (Diğer araçlardaki wince ve android multimedya cihazlarla da uyumludur) iGO Başarsoft 2020.10 Türkiye + (KKTC) Haritası (2020.10) Harita

Navitech – Navix – Navix NVX 7900 MKV – Navix 6678 – Kawai – Kawai 3100n – Navimex – Navimex 9924 – Navimex 9974 – Navimex 9991 – Navimex Nav 9920 – Primo Navitech – Harward Hr-7666 – Necvox Black Edition – Necvox platinum – Navigold – Hanstar – KR8006 – Navigold – Hannstar – 2012 ST-8006 – Cyclone – easypro nav43 – Necvox 9930 – Navitech NX-255Y – Honda FB7 Cyclone 3 – Necvox 9930 – Ford Fiesta Cyclone – Necvox P 1033 –  Avgo u1425 – Honda Civic FB7 2015 – Necvox Dva 9807 HD – RoadStar – Roadstar rd8100n – RD9110n ile UYUMLUDUR. Ayrıca diğer Wince işletim sistemine sahip cihazlarda da sorunsuz çalışacaktır. 

iGO Başarsoft 2020.10  Türkiye Haritası + KKTC Haritası (2020.10) ile güncellenmiştir.

En son 2020.10 güncellemesidir.

Ağustos 2021 itibariyle en güncel harita budur.

Android kullanıcıları için harita güncelleme bilgileri sayfanın sonundadır.

For foreign users and the users who use navigation outside Turkey, this program also can be run by your Wince based multimedia. But you have to find your own map and replace it in the map folders.

Honda Civic aracımda bayi çıkışlı bir multimedya sistemi var. Araç sıfır alındığında üzerindeymiş. Multimedya cihazın markası konusunda net bir bilgi edinemedim. Anladığım kadarıyla farklı firmalar bu cihazları Çin’den getiriyorlar daha sonra burada bir isim verip, satıp, destek veriyorlar. Honda bayileri de belli aralıklarla farklı firmalarla anlaşıp cihazları araçlara taktırıyor. Aynı görünüme sahip bir sürü farklı marka multimedya cihazından gördüm çünkü (Hanstar, KR-8006, Navigold, Hannstar, 2012 ST-8006, Cyclone vs.). Cihazın görüntüsü aşağıdaki şekildedir. Cihazın işletim sistemi Android değil Windows CE (Sizin cihazınız Android işletim sistemin sahip ise sayfanın sonunda nasıl güncelleyeceğinizin anlatımı mevcuttur). Wince kullanan diğer araçlarda da aynı sistem farklı görüntülerde kullanılıyor olabilir. O yüzden bu yazı Honda’dan farklı marka araç sahiplerinin de işine yarayacaktır.

Aracı satın aldığımda bendeki cihazın GPS SD kartı kaybolmuş durumdaydı. Cihaza uygun SD kart için hem internetten hem de Honda bayilerini arayarak baya bir araştırma yaptım. Sonunda bu bağlantıdaki bilgilere ulaştım ve buradan halledebildim. Ben size buradan daha öz ve kolay şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağım.

 • Öncelikle aşağıdaki linkteki bağlantıdan SD karta kopyalayacağınız içeriği indiriyorsunuz. Burada iki farklı program paylaşıyorum bir tanesi NAVIEXTRAS diğeri de IGO. Her ikisi de cihazınızda çalışacaktır. İkisi de aynı haritayı içermektedir. Hangi program size daha kullanışlı gelirse onu kullanabilirsiniz. Dosyayı indirdikten sonra işiniz kolay. 

NAVIEXTRAS PROGRAMI SD KART İÇERİĞİ İNDİR (iGO Başarsoft 2020.10 Türkiye + (KKTC) Haritası)

IGO PROGRAMI SD KART İÇERİĞİ İNDİR (iGO Başarsoft 2020.10 Türkiye + KKTC Haritası)

 • Öncelikle SD kartınızda kendi GPS yazılımınız varsa onu bilgisayarınıza yedekleyin. Daha sonra istediğiniz taktirde eski yazılımınıza dönebilirsiniz. Yoksa aşağıdaki adımlarla devam edelim.
 • SD kartı bilgisayarına takın ve FAT32 formatında biçimlendirin ve ismini STORAGECARD olarak değiştirin (aslında isim çok da önemli değil ama olsun).
 • İndirdiğiniz rar dosyası içerisindeki klasörü SD kart içerisine kopyalayın.
 • SD kartı aracınızdaki multimedya cihazına takın. Ayarlar > Navigasyon bölümünden dosya yolu’na tıklayın ve SDMMC (veya STORAGECARD) > Navione > Navione.exe’yi seçin (iGO için primo2.exe seçilecek).
 • İşlem tamamlandı NAVI tuşuna basarak navigasyonu çalıştırın. GPS kartı yok hatası gelmeden programın açılması gerekiyor. Yaklaşık 10-15 saniyelik bir yükleme süresi olduğunu da unutmayın, biraz beklemeniz gerekecek.

Artık navigasyonunuz çalışıyor.

Not  1: Bu işlem için firmalar minimum 200 lira gibi bir ücret istiyorlar. Eğer bu yazı işinize yaramışsa ve teşekkür etmek isterseniz sayfadaki reklamlara tıklamanız yeterli. 🙂

Not 2: İndirdiğiniz dosyanın içerisindeki harita sürümü Ağustos 2021 tarihi itibariyle indirilebilir en güncel Türkiye harita dosyasıdır (iGo 2020.10 harita ve poi). İçerisinde petrol ofisleri de isimleri ve logolarıyla belirtilmiştir. Yeni sürümlerin olması durumunda dosyaları güncelleyerek buradan tekrar yayınlayacağım.

Not 3: Android cihaza sahip arkadaşlar sayfanın sonundaki ANDROID KULLANICILARI İÇİN HARİTA GÜNCELLEME bölümünden haritalarını güncelleyebilirler.

Not 4: Bu yazılımın desteklendiği cihazlar sayfanın en başında verilmiştir. Benzer daha farklı cihazlarda da çalışması yüksekle muhtemeldir.


KATKIDA BULUNANLAR

 • Ömer Faruk Turaboğlu: Yazılımı Easypro Nav43 için denemiş ve başarılı bir şekilde çalıştırmıştır.
 • Mehmet Gümüş: Necvox 9930 marka modele sahip üründe başarıyla çalıştırmıştır.
 • Derya Kaval: Android işletim sisteminde harita güncellemesi yapmış ve başarılı olmuştur.

KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ

 • Necvox cihazlarda gps bulamama sorunu.
  • SYS.TXT dosyasını açarak auto yazan gps satırını aşagıdaki gibi değiştirmelisiniz.[gps]
   port=2
   baud=9600
   send_init=0
   set_messages=0
 • Çözünürlük problemi.
  • Çözünürlük sorunu için klasör içerisinde bulunan SYS.TXT dosyasına girip resolution_dir=”800_480″ olan satırı değiştirmeniz problemi çözecektir. Çözünürlüğü sizin cihazınızın çözünürlüğüne ayarlamanız gerekmektedir.

WİNCE KULLANICILARI İÇİN HARİTA GÜNCELLEME

 • Öncelikle SD kartınızın yedeğini alın. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım. yukarıda paylaştığım IGO dosyayı indirin. Content klasörü içerisindeki licences, Poi, Map ve Building klasörlerinin içeriklerini kendilerinde bulunanlarla değiştirin. Artık güncel haritayı kullanabilirsiniz.

ANDROID KULLANICILARI İÇİN HARİTA GÜNCELLEME

 • Cihazının Wince değil de Android işletim sistemine sahip ise haritanızı şu şekilde güncelleyebilirsiniz. Öncelikle ne olur ne olmaz diye SD kartınızın yedeğini alın. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım. Yukarıda paylaştığım IGO dosyayını indirin. Content klasörü içerisindeki licences, Poi, Map ve Building klasörlerinin içeriklerini kendilerinde bulunanlarla değiştirin. Artık güncel haritayı kullanabilirsiniz.
Bugün 4, bugüne kadar toplam 45.531 kez ziyaret edildi.

Multimedia Navigasyon SD Karta Yükleme 2021 haritası – GPS SD Kart (Diğer araçlardaki wince ve android multimedya cihazlarla da uyumludur) iGO Başarsoft 2020.10 Türkiye + (KKTC) Haritası (2020.10) Harita” hakkında 263 yorum

 1. murat

  merhaba ,naviextras oldukça pahalı bir hizmet veriyor.başka bir sd karta diğer navigasyonları yükleme şansı varmııdr acaba

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Diğer navigasyonları derken neyi kastediyorsunuz acaba? Biraz daha açık yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

   Cevapla
   1. ismet

    Merhaba, ben hyundai ix35 yükledim ve şu an eksiksiz çalışıyor. Aynı zamanda piranha infinity navigasyon cihazına harita ve poi’i dosyalarını cihazda var olanların üzerine yükledim o da gayet güzel çalışıyor. Yaşnız merak ettiğim ileriki zamanda haritaları nasıl güncelleyeceğiz.

    Cevapla
    1. Nuh Azgınoğlu Yazar

     Merhaba İsmet Bey,

     Öncelikle bu yazının işinize yaraması beni oldukça memnun etti. Mevcut harita şu an için en güncel haritadır. Haritalarda yeni güncelleme olması durumunda kısa sürede bu yazıyı güncelleyerek paylaşıyorum. Dolayısıyla bu yazıyı zaman zaman kontrol ederek güncelleme olup olmadığını öğrenebilir, güncelleme olduğunda ise indirerek sürümünüzü güncelleyebilirsiniz.

     Bunun yanında site için bir abonelik olayı da düşünüyorum. Abone olanlara yeni bir yazı veya güncelleme esnasında mail gidecektir. Bu hizmeti kısa süre sonra yayına alacağım inşallah. Bunun için de takip de kalmanızı rica ediyorum.

     Cevapla
   2. Samet Can ARIYURDU

    Selâmaleykum abi bizde cyclone volskwoge araca uyumlu dokunmatik teyp var. Yanlışlıkla sd kartın içinde bilgileri sildik. Geri nasil yükleriz TEŞEKÜRLER… 😀

    Cevapla
 2. Mustafa

  Selam Navigasyon yükleme linkini bulamadım, Necvox Black Edition cihazım var sd kartı otoparkta çalındığı için yazımı arıyordum linkini gönderirseniz sevinirim.

  Cevapla
 3. ozgur

  necvox platinum calıştı fakat gps sinyali arıyor arıyor bulamıyor 🙁 nasıl halledebiliriz acaba 🙁

  Cevapla
 4. sukru kaptan

  navigasyonu civic fb7 ye kurdum ise yaradi lakin navigasyondan cikis kapat dedim multumedia ekrsni tamamen kapandi ve acilmiyor suanda yardim ederseniz sevinirim

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Aslında böyle bir durum kartla alakalı değil gibi duruyor. Test için gps kartını çıkarın ve cihazı tekrar çalıştırmayı deneyin. Eğer böyle çalışırsa tekrar kartı takıp deneyin. Problem hala devam ederse beraber çözmeye çalışalım.

   Cevapla
 5. ss

  merhaba başarılı bir şekilde çalıştı ama map ,haritalar güncelmi acaba. hakkında 2012 diyor.marka newfron naviextrasta yok bu marka ama sıkıntısız seçilde çalıştı.birde haritaları nasıl güncelliyoruz yazarsanız sevinirim.yeni maps çıktığında kendimiz nasıl ekleyebiliriz.?
  bende eski versiyon orjinal yazılım vardı ve menü şeklide değişti.bilgi olarak yazmak istedim.

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Harita su an icin son sürüm olan mart 2018 sürümüdür. Yeni haritalar çıktıkça buradan dosyalari guncelleyecegim.

   Cevapla
 6. Okan

  Hocam çok teşekkürler, eline emeğine sağlık.
  NAVİMEX NAV 9920 Android “OLMAYAN” modelde çalıştı

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Linki kontrol ettim, sorun görünmüyor. Doğru bir şekilde çalışıyor. Lütfen tekrar dener misiniz?

   Cevapla
 7. civic2015

  araçta necvox navigasyon paketi bulunmaktadır fakat orjinal sd kart çalındı herhangi bi sd karta bu işlemi yapsak sonuç alır mıyız

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Evet hocam yazıda belirtilen işlemleri herhangi bir sd karta uygulayın sonuç alırsınız. Kolay gelsin.

   Cevapla
 8. tucson 2018

  Necvox black edition sd kartım çalınd. Sayenizde tekrar yapıyorum çok basit anlatmışsınız yarın arabada deniycem inşallah olur. Teşekkürler 🙂

  Cevapla
 9. murathan

  cyclone gecerlımı bu acaba fb7 2015 honda cıvıc var aynı durum da benım basıma gel kart yok navı calısmıyor

  Cevapla
 10. mehmet

  Merhaba dosyayı sd karta alıp necvox p 1033 cihaza yükledim navigasyon açılıyor fakat gps uydularını bulamıyor bir türlü. Diğer radyo vs çalışmasını etkilemedi navi açııken radyo açıktı ve normal duyuluyordu tek sıkıntı gps uyduları :-((

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Merhabalar, gps bulamama sorunun donanımsal veya geçici bir hata olabilir. Bir müddet araçla dolaşırsanız belki bulabilir. İnşallah sorun hallolur.

   Cevapla
  2. hilmi

   necvox cihazlarda gps bulmama sorunu için çözüm: sys dosyasını açarak auto yazan gps satırını aşagıdaki gibi değiştirmek. Ben necvox cihazdaki gps bilgilerini girdim çözüldü.

   [gps]
   port=2
   baud=9600
   send_init=0
   set_messages=0

   Cevapla
  1. nuh Yazar

   Çalışma ihtimali yüksektir. Denemek için eğer SD kartınızda uygulama varsa yedekleyip sonrasında bu yöntemi deneyebilirsiniz.

   Cevapla
 11. esat opel

  necvox cihaza avrupa haritasi yüklemek istiyorum naviextrasta çok pahalı varmı bu avrupa haritasını ücretsiz yüklemenin bir yolu acaba şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  1. nuh Yazar

   Benim paylaştığım programı kullanabilirsiniz. Harita için ise internetten harita dosyalarını bulmak gerekecek. Bunu da internette ‘navigasyon avrupa haritası yükleme’ şeklinde arama yaparak bulabilirsiniz. Daha fazla yardımcı olamadığım için kusura bakmayın.

   Cevapla
 12. yusuf şen

  MARKA:SOLING MODEL:SL-962L honda cıvıc 2010 model aracımın double tepte mavi ekranda söyle bir uyarı alıyorum plase insert SD card to install application ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba hocam, sd kartınız cihaza takılı mıdır? Ayrıca sd kartınız varsa bu kartın içerisindeki tüm dosyaları bilgisayarınıza kopyalayın (yedek olarak). Daha sonra yazıdaki adımları uygulayın. Muhtemelen çalışacaktır.

   Cevapla
 13. kadircan

  abi kaç aydır nasıl yaparım diye uğraşıyordum allah razı olsun senden cidden çok mutlu ettin beni 😆

  Cevapla
 14. OSMAN

  NUH BEY PROGRAMINIZI İNDİRDİM DEDİĞİNİZ GİBİ SD KARTA YÜKLEDİM NE HİKMETSE ARACIN MULTIMEDİASINDA CALISTIRAMADIM TELEFONUMA VİDEO ÇEKTİM BANA 05302746768 DEN DÖNEBİLİRMİSİNİZ YARDIM İÇİN EGER MÜMKÜNSE

  Cevapla
   1. Sekcuk sezer

    Nuh bey selamlar rahatsiz ediyorum sizi..accent blue 2016 aracımin navigasyon güncellemesi için aynıyla tarif ettiğiniz gibi yükledim.hem flaş diskten ve hemde sd karttan multimedya ya taktığımda sd karttan gördü ama yukleme vs umursamadı bile..lutfen nerede eksik yaptım.yardimci olursanız sevinirim. Baki selamlar

    Cevapla
 15. Vedat kaya

  Merhabalar. Ben dediğiniz şekilde yaptım ama “out of memory” hatası alıyorum. 16 gb sd card taktım. Ondan mı acaba.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhabalar, 16 GB’lık SD kart aslında bu program için yeterli ve fazla bile. Hatayı cihaza takınca mı alıyorsunuz yoksa programı SD karta yüklerken mi? Kartınızı FAT32 formatında formatlayıp, tekrar deneyebilirsiniz.

   Cevapla
 16. Vedat kaya

  Sd kartı takıp yüklemeye basıyorum exe dosyasından. 5 veya 10 sn sonra bu hatayı alıyorum.

  Cevapla
 17. Mehmet Gümüş

  Nuh Bey selamlar. Sayenizde aylardır kullanamadığım navisgasyonumu kullanabildim. Necvox 9930 markası ve 2009 model Honda da kullanıyorum. Sormak istediğim yeni haritalarla ilgili bir yüklemeniz olacak mı? Malum 1 yıl geçmiş haritaların üstünden. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  NOT: Tüm reklamlara tıklandı. 😀

  Saygılar.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   İlginiz için teşekkür ederim Mehmet Bey. Şu an için indirilebilecek en güncel harita bu versiyondur. Kısa süre sonra 2018.10 sürümünün gelmesini bekliyorum. İndirilebilecek duruma gelince en kısa sürede yayınlayacağım. Takipte kalın lütfen. 🙂 Ayrıca yazının sonunda isminizi de paylaştım. Katkınız için teşekkürler.

   Cevapla
 18. Mehmet Gümüş

  Teşekkür ediyorum. Bizi çok büyük dertten kurtardınız uzun yol öncesi ilaç gibi geldi.

  Takibinizdeyiz. Çalışmalarınızda başarılar. 😉

  Cevapla
 19. bilal

  hocam bende yüklemiştim 2 3 ay önce. aracımda honda fb7 cyclon3 marka multimedya var. onceki navi programi igo kuruluydu. haritasi güncel degildi. sizin verdiginizi de sd karta yukledim. yalnız sizin verdiginiz navigasyon biraz geriden geliyor gibi. sizde de oyle mi. igo nun güncel haritasini bulabilir miyiz. yada bu navigasyonun haritasini igo ya entegre edrbilir miyiz. sizin verdiginizdeki harita gercrkten cok güncel. ama takip geriden geliyor. bi bakarsaniz sevinirim. kolay gelsin. ayrica arkadaslarin eski navi uygulamasini silmeleri gerek yok. bunu da baska bi dosya altinda acıp tanitabilirler. hangi uygulamayi secerseniz exe olarak o basliyor

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhabalar ben böyle bir sorun yaşamadım. Sizin için şöyle bir şey deneyebiliriz. SD kartınızı önceki haline geri getirin (benim paylaştığım dosyaları yüklemeden önceki haline) daha sonra benim paylaştığım dosyadaki content klasörünün içinde bulunan building, map ve poi dosyalarının sizdeki bulunan programdaki ile değiştirin. Bir de bu şekilde deneyin. Paylaştığım program içindeki harita dosyası zaten iGO haritasıdır.

   Cevapla
 20. bilal

  hocam dediginiz gibi yaptim. content klasörürün içindeki building map ve poi klasörleri değiştirmem yeterli oldu. cok sagolun iyi calismalar

  Cevapla
 21. Selçuk Özdemir

  Merhabalar Nuy Bey.. bende navitech nx-255y modeli mevcut.. sd kart bozuktu yeni sd kart aldım, fakat uzun zamandır bir çözüm elde edemedim.. sizin dosyalarınızla sorunu çözdüm.. çok teşekkür ederim..Emeklerinize sağlık.. İyi çalışmalar..

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Rica ederim sizin adınıza sevindim. Güncel haritaları hızlı bir sekilde almak için siteyi takip edebilir, siteye destek olmak için reklamlara tıklayabilirsiniz.

   Cevapla
   1. Selçuk Özdemir

    Site takibimde Nuh Bey. Elimden geldikçe reklamlara da tıklarım.. tekrar teşekkürler.. saygılar

    Cevapla
 22. Erkan

  Yazılanları harfiyen uyguladım avgo u1425 de çalıştı. Servis 100 lira istemişti. Bütün reklamlara tıkladım helal olsun. Çok teşekkürler. 😆

  Cevapla
 23. Mehmet Gümüş

  Güncellemeler için çok teşekkürler. Bu konuda bir numarasınız. Sonuna kadar takibe devam. 🙂

  Cevapla
 24. Murat Yeşilova

  Ben igo navigasyonu indirdim.Zip’ten çıkardım lakin içeri,ğine girdiğimde İgo Türkiye apk. si olmadığından kuramıyorum.

  Cevapla
   1. Murat Yeşilova

    Hayır maalesef değilim.Navi 9974 kullanıyorum. Güncelleme atınca yedeklemeyi unuttum doğal olarak haritam gitti.

    Cevapla
    1. Nuh Azgınoğlu Yazar

     Üzüldüm sizin adınıza. Yazı içerisinde Android için olmadığını belirtmiştim. Yakın zamanda Android versiyonunu da paylaşacağım. Takipte kalmaya devam edin.

     Cevapla
 25. Ahmet karaayvaz

  bu sadece honda civic için uyumlu navigasyon programı mı acaba ? hyundai i30 için convex marka multimedia ekranım var . Üzerinde igo yazılım var sürüm 2017 çok eski . Kendi aracıma kurmayı deneyebilir miyim ? Sorun yaşar mıyım ?

  Cevapla
   1. ahmet karaayvaz

    linlerdeki .exe uzantısı olduğu için android sistemde açmama çalıştırmama izin vermiyor . Desteklenmeyen dosya uzantısı diyor malesef ?

    Cevapla
     1. Nuh Azgınoğlu Yazar

      Sizde bulunan eski versiyonu tekrar kartınıza yükleyin. Daha sonra indirdiğiniz dosya içerisinde bulunan content klasöründeki poi, map ve building klasörlerini sizdekilerin yerine kopyalayın. Bu durumda yazılım aynı kalacak ama haritalar güncellenmiş olacaktır. Lütfen sonucu bildirir misiniz?

     2. Ahmet Karaayvaz

      Farklı bir yerden indirdiğim yazılım ile güncelledim artık . Ama yardımseverliğiniz için teşekkür ederim .

 26. nejat

  navitech cihaza kurdum (navicom u ) ancak çözünülürlük hatası var menüler ekranda görünmüyor…
  igo da sorun yok selamlar. teşekkürler

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Çözünürlük sorunu için klasör içerisinde bulunan SYS.TXT dosyasına girip resolution_dir=”800_480″ olan satırı değiştirmeniz problemi çözecektir. Çözünürlüğü sizin cihazınızın çözünürlüğüne ayarlamanız gerekmektedir.

   Cevapla
 27. hilmi

  necvox cihazlarda gps bulmama sorunu için çözüm: sys dosyasını açarak auto yazan gps satırını aşagıdaki gibi değiştirmek. Ben necvox cihazdaki gps bilgilerini girdim çözüldü.

  [gps]
  port=2
  baud=9600
  send_init=0
  set_messages=0

  Cevapla
 28. hilmi

  necvox p-1044 cihazımım mevcut. cihazın fireware lazım(navigasyonu değil). son dosyayı yüklediğimden mi oldu bilmiyorum cihaz stabil çalışmıyor. necvox un ayarlarına giremiyorum. ayarlar bölümünde yedekleme varmı acaba.

  Cevapla
 29. Mehmet Gümüş

  Yeni verdiğiniz Naviextras ve IGO, 2009 model Honda Civic arabamda takılı Necvox 9930 cihazımda başarılı bir şekilde çalışıyor. Elleriniz dert görmesin tekrardan. 😀

  Cevapla
 30. Ramazan

  Merhaba civic fc5 navigasyon yazılımı çöktü. Ona da uyarmı kullanılan yazılım Naviextras

  Cevapla
   1. Ramazan

    Merhaba Nuh bey
    Anlatıldığı gibi indirip sd karta yükledim. Fakat hiç bir şey olmadı yani bilmiyorum kartı mı tanımadı acaba. Yükleme yapmadan biçimlendirme yaptım fat 32 diye. Yada ben yapamadım.

    Cevapla
 31. ramazan

  2018 honda civic naviextras
  sd kartı yerine taktım hiç bir uyarı vermedi. navigasyon tuşu aktif olmadı. dosyayı zip ten çıkarıp yükledim. navione2 yazan dosyayı yükledim.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Programla ilgili bir sıkıntı olsa hata ekranda görünürdü büyük ihtimalle. Yine de navigasyon ayarlarından dosya yolunu göstermeye çalışın. Cihazla ilgili bir sorun da olabilir.

   Cevapla
 32. yilmaz

  necvox belasi birkac gun recalibre ekrani cikiyordu simdide please insert tonsd card install application mavi ekran ile aciliyor.sd karti naviextras guncelledim,hatta baska bir sd carda igo yukledim yine ayni sekilde aciliyor.nedir bunun sorunu acaba,tesekkurler.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Cihazla alakalı bir konu olabilir. Cihazın fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra tekrar deneyebilir misiniz? Anladığım kadarıyla SD kartla alakalı bir durum değil.

   Cevapla
 33. yilmaz

  sifirlamak icin menu yu gormek gerek,cihaz cikan uyarisini atlasa yani normal cihaz radyo cd vs menusune gecse ayarlardan sifirlardim.navigasyon kartindaki uygulama ile mi calisiyor normal cihaz menusu de,yani cihaz yazilimi ile navigasyon ayri seyler degilmi bilmiyorum ki bu cins icatta.video cekip servisine aticam bakalim.

  Cevapla
   1. Fatih

    Google drive üzerinden indirip arşive kaydettim, ancak indirilen içeriklerde navione isimli bir klasör yok.

    Cevapla
 34. Fatih

  Cyclone navigasyon cihazında çalıştıramadım. Sd kart ilk taktigimda aktifti ancak sonradan pasif duruma geçti. Farklı farklı kartlar takip denememe rağmen her seferinde aynı sorun tekrar etti sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
 35. Fatih

  Merhaba
  Çinden sipariş ettiğim navigasyona Turkiye haritası yüklü değildi. Önerilen bu yöntemle problemimizi çözmüş olduk. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun iyi çalışmalar.

  Cevapla
 36. yunus emre

  çok güzel anlatmışsın yarın babamın arabasına deneyeceğim bunu necvox multimedya aldı yeni. sonucunu da yazarım. teşekkürler 🙂

  Cevapla
 37. ahmet ercire

  merhaba forox bir tey var elimde kurulumu yapıyorum calısıyor ancak uydu konumumu bulamıyor cps aranıuyopr yazıuyor varmı bir çözüm

  Cevapla
 38. Rasim Hoca

  Karşılaşılan problemlerle ilgili bir bilgi vereyim
  Model değiştikçe port ve ekran çözünürlüğü değişir sizin sus dosyasına kendi cihazınızda ait bilgileri girmeniz gerekir. Peki bunu nasıl yapacağız. Aşağıda linki verdiğim dosyayı ad karta atın navigasyon dosyası olarak o dosyayı gösterin sizin cihazınızın bilgilerini verecek o bilgileri sus dosyasına işletim sorunsuz açılır.
  https://mega.nz/#!UxwxTTKZ!NU7ZcMDJ74C_Die8ldaxCpNDOrGXmuhTOVTD-f37yys

  Cevapla
 39. samet ışık

  tam da bunu arıyordum teşekkürler. wince işletim sistemli daiichi marka multimedya kullanıyordum. navigasyon uygulamasını beğenmiyordum program deneyip gir çık uğraşırken nav kartını kaybetmiştim.

  servisle görüştüm lisanslı sd kart için 150-200tl civarı para istendi.sd kart aldım başka bi program denedim çok yavaş çalışıyordu ayrıca gps sinyal problemi vardı. bu siteden bu programı indirdim sorunsuz şekilde çalışıyor. çok teşekkürler. nereyi tıklıyoruz 😛 😆

  Cevapla
 40. AHMET YILDIRIM

  NECVOX 9920 CİHAZIM VAR. NAVİ DOSYASINI YÜKLEDİM. ÇALIŞTIRDIM. GPS SİNYALİNİ BULAMIYOR. SYS KLASÖRÜNDE GPS SATIRINI AŞAĞIDAKİ HALE DE GETİRDİM. ANCAK GPS SİNYALİNİ YİNE BULAMIYOR. YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.

  [folders]
  has_secondary_root=0

  [interface]
  resolution_dir=”800_480″
  extra_settings=1
  capture_to_jpeg=1
  laneinfo_signpost_enabled=1
  show_tmc_eventlist=1

  [interface]
  capture_to_jpeg=1
  shutdown_time=120
  driveralert_sound=1
  extra_settings=1
  show_exit=1
  clearcity=1
  exit_on_restart=0

  [debug]
  hnr_silent_startup=1
  experimental_features=1
  show_battery_percent=1
  skip_eula=1
  screenshotsavecameraini=”0″
  screenshotfilename=\captures\captures_%02d.jpg

  [tts]
  allocate_through_buffer_manager=1

  [sound]
  csv_voice_enabled=1
  dev_channels=2
  queue_length=200
  sound_q_length=250
  working=1
  dev_bits=16
  dev_smp_rate=48000
  dev_buffer_size=9216
  pool_size=4096
  speech_delay=4000
  config=”maximum”

  [vr]
  disabled=0
  use_low_conf_question=0
  timeout_trailing_silence_ovde=2000
  Microphone scratch
  open_microphone_early=1
  microphone_early_delay=150
  after_ding_delay=300
  ding_file_name=”!msgbox”

  [map_update_checker]
  enabled=0

  [voice]
  announce_speed_unit=0

  [network]
  available=0

  [tmc-http]
  enabled=0

  [http]
  enabled=0

  [other]
  demo_enabled=0

  [navigation]
  parking_ad_enabled=0
  congestion_ad_enabled=0

  [navigation.sudden_detour]
  enabled=0

  [gps]
  port=2
  baud=9600
  send_init=0
  set_messages=0

  [tmc]
  source=”gnsport”
  version=-1
  port=”COM,1″
  baud=38400
  internal_tmc_name=”gnsport”
  enable_igo_provider=1
  tuner_alg_search_force_on=1
  enable_flow_events=1 ;(0) haven’t seen any flowing
  flow_stripe_blinking_time=1000 ;(0) in msecs
  show_all_provider_list=1 ;(0)
  near_provider_distance_km=100 ;(30)
  auto_band_search_up=0 ;(0)
  auto_tuning=0
  ;use_new_standard=1
  ignore_sid=1

  [modules]
  ITMC_STATION_SELECTOR=TMC_STATION_SELECTOR_IGO
  IFM_STATION_CACHE =FM_TMC_STATION_CACHE

  ;————————-
  ;——- Titanic ———
  ;————————-

  Cevapla
   1. AHMET YILDIRIM

    Şehir içinde 4-5 km. yol gittim. Değişen birşey olmadı. Perşembe akşamı 250-300 km. civarında yola yapacağım. Birde o zaman deneyeceğim.
    gps satırına yazdıklarım doğrumu kontrol edebilir misiniz?
    BU ŞEKİLDE DÜZ MÜ YAZILACAK?
    [gps]
    port=2
    baud=9600
    send_init=0
    set_messages=0

    YOKSA BURADAKİ GİBİ TIRNAK İÇİNDE Mİ YAZILACAK?
    [gps]
    port=”2″
    baud=”9600″
    send_init=”0″
    set_messages=”0″

    YA DA SİZİN ORİJİNAL METİNDE
    sadece ilk iki satır dolu (port ve baud yazan)
    3.ve 4. satır boş(send ve set ile başlayan satırlar)

    3. 4. satıra birşey eklenecek mi?
    Boş mu bırakacağız?
    telefon numaram : 0 544 550 74 88

    Cevapla
   2. AHMET YILDIRIM

    Bir de orijinal olmayan sd kart taktığım zaman global_cfg not found uyarısı veriyor.
    Orijinal olan kart da bir sıkıntı yok. Ancak gps sinyalini yine bulamadım.

    Cevapla
 41. cenk esin

  merhaba
  emeğinize teşekkürler
  benim cihazım jameson JS-96
  ben hem igo hemde naviextras programlarını indirip sd kartıma yükleyip
  belirtiğiniz şekilde cihazda çalıştırdım
  her iki programdada
  gps alıcısını bulmaya çalışıyor yazıyor yani gps bulamama sorunu var
  Necvox cihazlarda gps bulamama sorunu için
  SYS.TXT dosyasını açarak auto yazan gps satırını aşagıdaki gibi değiştirerekte denedim .[gps]
  port=2
  baud=9600
  send_init=0
  set_messages=0
  ancak sorun devam ediyor
  ayrıca daha önce çalışan igo programını sys açıp baktım burada gps ile ilgili hiçbirşey yazmıyor
  ne yapmalıyım?
  saygı ve sevgiyle

  Cevapla
 42. cenk esin

  merhaba tekrardan
  daha önce çalışan 2014 yılı igoda sys dosyasında sadece bu altta olanlar vardı
  [interface]
  show_exit=1
  extra_settings=1
  resolution_dir=”800_480″
  vga=0
  clearcity=1

  [rawdisplay]
  highres=0
  screen_x=800
  screen_y=480

  bu şekilde çalışıyordu bilmem faydası olur mu sizin verdiklerini çalıştırmak için bunlarıda eklemek istedim
  saygı ve sevgiyle
  cenk

  Cevapla
 43. Enes kaan kilic

  Bizim aracta necvox multimedia var ancak isiklari calismiyor ne yapmaliyiz cevaplarsaniz sevinirim.

  Cevapla
 44. muhittin

  merhaba nuh bey sizden bir ricam olacaktı 2013 hodel honda civic aracım var ve üzerinde navitech nx-214f yüklü SD kart içindeki tüm navigasyon ile ilgili dosyalar silindi yeniden nereden ve nasıl yükleme yapabilirim ne yüklemem gerekli teşekkür ederim

  Cevapla
 45. muhittin

  kusura bakmayın meşkül ediyorum sizi googleden indirip kurabilecegim bir program varmı Naviextras dan denedim kuramadım

  Cevapla
 46. hasan

  2013 konda civic navitech nx-214f modeli teyp im var sd karta attım fakat dosya yolu gözükmüyor navitec yazyı var ekranda oraya tıklıyorum birşey açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.hasan

  Cevapla
 47. hasan

  ayarlarda navigasyon var direk navigasyona geliyor ekran geliyor naviextas iki adet basılacak yer geliyor sağ altta gps ayarı galiba ortada navigasyon yazıyor dosya yolu gösterecek yol bulamadım.teşekkürler hasan

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Bazı cihazlarda kendisi otomatik algılıyor, bazısında da ayarlarda mevcut. Neden sizinkinde görmedi bilemiyorum. Cihazı kurcalamadan birşey söylemek çok zor malesef.

   Cevapla
   1. Mehmet Akif SARI

    Merhaba. navigasyon kartına shell.ini dosyasını ekleyeceksin ve içeriğini düzenleyeceksin ki exe dosyasını bulup çalıştırsın. dosya dizinini göstermen lazım. Örneğin benim kartta şöyle
    \sdmmc\primo2.exe
    tabi benim karta girince direk navigasyon dosyaları var senin kartta bir klasör içindeyse
    \sdmmc\klasör\primo2.exe şeklinde olacak

    Cevapla
 48. Göktuğ YIL

  Necvox Dva-9807HD cihazda ilk denemelerde sd kartı boş gibi görüyordu. Kartın üzerine ince bir kağıt parçası sıkıştırınca sorun çözüldü. İki uygulama da gayet güzel çalışıyor. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Rica ederim. İşinize yaramış olması çok güzel. Ayrıca denediğiniz yöntemi aynı problemle karşılaşan arkadaşlar da uygulayabilirler. Sitedeki reklamlara tıklayarak destek olabilirsiniz. Teşekkürler.

   Cevapla
 49. Yasin

  Sistem çalıştı teşekkürler ama neden aracın hızı ile bir gitmiyor harita geriden geliyor başka sıkıntı yok hata felan vermedi

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Muhtemelen iGO’yu denemişsiniz. Bazı arkadaşlar da benzer sorunu yaşadılar. Bir de naviextras’ı dener misiniz? Dönüş yaparsanız memnun olurum. Kolay gelsin.

   Cevapla
   1. Yasin

    Yoo zaten ilk naviyi denedim onda çok yavaştı igo daha iyi oldu naviye göre biraz daha hızlı ama gene bi 3 4 saniyelik gerileme var

    Cevapla
 50. şahin

  Nuh bey bende fluence de takılı cyclone navigasyon cihazı var. üzerindeki don’t panic sd kart bozuldu bir türlü geri döndüremedim , sizin yayınladığınız igo yu da naviextras da yükledim fakat igo nedendir bilmiyorum geriden takip ediyor yani kavşağı geçtikten sonra – …metre sonra sola dön diyor , birde navigasyon açık müzik çalarken bir sonraki parçaya bir türlü geçmiyor eğer biryerde durursam aniden müzik çalmaya başlıyor , ilk arabayı çalıştırdım müzik açıksa hep -dahili uygulamasıyla başlıyor müzik herzaman aynı parçayla açılıyor , naviextras da güncel haritayı birtürlü yükleyemiyorum içinde 3 harita var güncel haritayla 4 oluyor fakat o istediği haritayla başlıyor bunları düzeltme konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba Şahin Bey, iGo’da bazı cihazlarda bu paylaştığınız soruna benzer sorunla karşılaşanlar oldu sebebini tam olarak bilemiyorum. Belki de cihazla tam olarak uyumlu olmayabiliyorlar. Dolayısıyla size naviextras’ı öneriyorum.

   Naviextras’a gelince, boş bir sd karta paylaştığım naviextras’ı yüklerseniz içerisinde sadece bir tane harita olacaktır ki bu da en son güncel haritadır. Bu işlemi denediniz mi acaba?

   Cevapla
   1. şahin

    Naviextras ı yükledim denedim fakat yukarıda söylediğim navigasyon açık ve müzik çalarken sonraki parçaya bir türlü geçmiyor eğer bir yerde durursam aniden müzik çalmaya başlıyor , arabayı ilk çalıştırdığımda müzik her zaman usb yerine –dahili– konumundan açılmaya çalışıyor ve müzik sıfırdan başlayıp aynı parçayla açılıyor ama navigasyon kapalıyken böyle sorun yok bunu birtürlü çözemedim , şimdiden teşekkürler

    Cevapla
 51. SERKAN AKIN

  merhaba, emeğinize sağlık. igo’yu başarılı bir şekilde aracıma kurdum. bana balkanlardaki devletlerin haritası lazım. nereden bulabilirim?

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba Serkan Bey, bende mevcut değil. İnternette Avrupa veya Doğu Avrupa haritası şeklinde aratarak belki bulabilirsiniz. Daha sonra content klasörünün içerisinde bulunan map klasörünün içerisindeki dosyaları değiştireceksiniz.

   Cevapla
 52. Eray GEZ

  Çok faydalı bir paylaşım Cihaz Çalıştı çok teşekkür ederim. nvx 5300 mkv model cihazım

  Cevapla
 53. Hakan

  Kardeş çok teşekkür ederim. Süper çalışıyor. Benim eski navigasyon da seslendirmeyi eda diye biri yapıyordu. Onun sesi nasıl eklerim aceba. Ona çok alışmıştık 😊

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba Hakan Bey, sizin eski navigasyon klasörü içerisine girin content > voice klasörünün içerisindeki dosyaları kopyalayın, yeni navigasyon klasöründeki dosyaları silip kopyaladıklarınızı buraya yapıştırın. Böylece yeni haritanızla eski sesi dinleyebilirsiniz.

   Cevapla
   1. Hakan

    Teşekkürler hocam. Dediğin gibi yaptım ancak bir farkla. Eski navigasyon cihazı daki sesi alıp yeni navigasyon daki ses dosyasına ekledim ve ayarlardan eda sesini seçtim ve oldu. 👍

    Cevapla
 54. gökhan

  merhaba cihazım wince tabanlı roadstar rd8100n double din adım adım dediklerinizi yaptım igo primo yükledim her şey on numara çalışıyor.

  1 sadece navigasyonu kapatmak istediğimde yazılımda kapat butonu yok yada bulamadım allahtan teyp üzerindeki tuşlarla kapatabiliyorum

  2 her ayarı kontrol ettim uydu gps sinyal bulamıyor dakikalarca bekledim konum bulamıyor varolan konum başka il çıkıyor

  Cevapla
 55. gökhan

  KOMPLE BICIMLENDİRİP BİRDE BUNU KURDUM

  NAVIEXTRAS PROGRAMI SD KART İÇERİĞİ İNDİR (iGO Başarsoft 2018.10 (Q4) 9.18.27.736574 Türkiye Haritası (26.03.2019))

  yine malesef gps bulmuyor

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba Gökhan Bey, cihazın gps donanımında mı bir problem var acaba? Yoksa cihazla tam uyumlu mu değil bilemedim. Bu konuyu araştırıp kısa zamanda dönüş yapmaya çalışacağım. Ayrıca navigasyon yazılımla kapatılmıyor evet, cihazdaki buton ile diğer fonksiyonlara geçiş yapılıyor.

   Cevapla
   1. gökhan

    NUH BEY TEKRAR MERHABA

    igo yazılımında evet cihaz butonundan ancak diğer menülere geçiliyor diğer naviextras olarak paylastıgınız lınktekı yazılımda sorunsuz kapatma butonu var ….bu önemlı degılde dedıgım gıbı kartı bıcımlendırmeden once yedegı almıstım eskı yazılımın.eskı yazılımda uydu buluyordu her seyı tam çalışıyordu fakat guncel harıta olmadığından sorun yasıyordum .bu verdıgınız ıkı lınkte yazılım sorunsuz yuklenıyor fakat ıkısıde uydu bumuyor dakıkalarca denedım dolanırkende sabıtkende uydu konum yok.konumu farklı bır ılde gösterıyor malesef 🙁

    Cevapla
    1. İhsan

     Gökhan bey aynı model cihaz var bende aynı şekilde uygulama yapmama rağmen gps hatası bende de var. çözüm bulabildiniz mi. Ya da Nuh bey, sizin bir öneriniz var mı bu durum için?

     Cevapla
 56. dadaş_25

  İyi günler hocam Hyundai i30 naviasyon da yolunu gösteriyorum port bilgisinider giriyorum fakat gps sinyali aranıyor yazısında kalıyor hiçbir uydu bulamıyor. Orjinal uygulamasında uyduları buluyor. Cihaz port 3 ve 4800 ile 9600 baund ayarlarını kullanıyor. Sys de nasıl bir değişiklik yapmalıyım acaba ?

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   SYS.txt dosyası içerisinden port ve baund satırlarından ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Dosyanın orjinalinin bir yedeğini aldıktan sonra üzerinde değişiklik yapıp deneyebilirsiniz.

   Cevapla
   1. dadaş_25

    değiştirdim ama orjinalde uydu görüyorken bunlarda uydu bulamıyor. Neden kaynaklana bilir ?

    Cevapla
 57. şahin

  Nuh bey daha öncede yazmıştım size problemi birtürlü çözemedim —(navigasyon açık ve müzik çalarken sonraki parçaya bir türlü geçmiyor eğer bir yerde durursam aniden müzik çalmaya başlıyor , arabayı ilk çalıştırdığımda müzik her zaman usb yerine –dahili– konumundan açılmaya çalışıyor ve müzik sıfırdan başlayıp aynı parçayla açılıyor ama navigasyon kapalıyken böyle sorun yok) — acaba bazı üst model araçlarda navigasyon açıkken tv , video yu açmıyor bu igo veya naviextraste de olabilir mi ? öyleyse nereden müdahele etmem gerekir…

  Cevapla
 58. ONUR

  NUH BEY MERHABA.
  FOTOĞRAFINI PAYLAŞTIĞINIZ ÜRÜNÜN AYNISI FB7 HONDAMDA MEVCUT.
  NAVİGASYONLA İLGİLİ SORUNUM VARDI VE SD KART ALARAK DENEYECEĞİM.
  ANCAK BENİM CİHAZDA RADYOYA GEÇTİĞİMDE CIZIRTI DAHİ SES GELMİYOR, BİR NEVİ RADYO ÇALIŞMIYOR. BUNUNLA İLGİLİ BİR ÇÖZÜM ÖNERİNİZ VAR MI?
  İKİNCİ OLARAK BU CİHAZI GÜNCELLEMEK GEREKİYOR MU ÇÜNKÜ OLDUKÇA YAVAŞ, SES AÇMAK İÇİN BİLE BASTIĞIMDA GEÇ TEPKİ VERİYOR. TEŞEKKÜRLER.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhaba Onur Bey, cihazın fm modülü bozulmuş olabilir. Servise göstermeniz iyi olur. Eğer bozulmuş ise 300 TL civarı bir fiyat istiyorlardı sanıyorum. Yavaşlamanın kaynağı nedir bilmiyorum ama donanımsal bir durum olabilir. Bu durumda güncelleme de bir çözüm olmayabilir. Ayrıca güncelleme hususunda çok tecrübem yok. Sizi sıkıntıya sokmak istemem. Bu sebeple servise danışmanız ve bilgi almanız daha mantıklı olur. Eğer bir gelişme olursa buradan paylaşırsanız sevinirim.

   Cevapla
 59. gökhan

  merhaba tekrar nuh bey işlerden ancak fırsat bulabildim telefon istemişsiniz 05078634881 çok makbule geçicek uydu bulma konusunda yardımcı olabilirseniz iyi çalışmalar

  Cevapla
   1. Haluk

    Merhabalar nuh bey 05061314322
    Den ulaşma şansınız varmı navi güncellemesini yaptım ellerine emeğine sağlık fakat dokunmatiğim baZen basmıulr bazen kasıyor reset ile idare ediyorum teybin genel olarak güncellemsi varmı 2012 fb7 resminizdeki teyp teşekkürler

    Cevapla
 60. ugur

  hocam iyi günler emeginize sağlık teşekkürler haritalar bu lisansla açılamaz diye bir uyarı veriyor ne yapmak gerekli acaba

  Cevapla
     1. ugur

      hocam kusura bakmayın biraz geç dönüş yapıyorum cihazın kutusuna baktım wince ve ya android diye bir ibare bulmadım ama nasıl anlayabiliriz bilmiyorum ama wince oldugunu sanıyorum

 61. Emin

  Ben de eski uygulamaya map building ve poi yazan klasörleri kopyaladım sadece gayet iyi ancak navigasyon ilk açılışında Unsopported voice uyarısı veriyor
  Altında please see the log yazıyor

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Sadece haritayı güncellemek istiyorsanız öncelikle kendi yazılımınızın yedeğini alın. Daha sonra paylaştığım dosyalardan birini indirin. İçerisindeki content > map klasörünün içeriğini kendi cihazınızdaki map klasörünün içini sildikten sonra oraya kopyalayın (cihazınızın sd kart a ve wince yazılıma sahip olduğunu varsayıyorum).

   Cevapla
 62. Volkan

  Nuh bey merhaba paylaşımınız için teşekkürler öncelikle
  2013 fb7 kasa civic aracım da Navitech nx214f model navigasyon sistemi var. yukarıda linki olan iki sd kart içeriğinide indirip ayrı ayrı denedim olmadı.(sd kartı fat32 olarak formatladım) navigasyon açılışında dokunmatik ekrana gelen navigasyon butonu işlemiyor öylece kalıyor.
  sorun ne olabilir yardımınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 63. Erhan

  Iyı gunler nuh bey necvox 9933 model 2012 bı multımedya var wınce uyumlu ne yaptıysam ne kadar ugrastıysam arayuzu nu yanı temasını degıstıremıyorum cylojen ler degısıyor ama bu wınce 6.0 uyumlu arayuz teması bulamadım yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 64. himmet

  Navgo NGD-702N cihazımda 1 haftadan beri deneme yapıyorum yapmadığım uygulama vb.kalmadı son kez yine deneyeceğim. GPS aranıyor uyarısı alıyorum ama bir türlü GPS bağlanmıyor. konu ile Nuh Beyefendi ile mail yolu ile görüştük son kez bir uygulamada deneyeceğim.konu ile ilgili bilgi veririm.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhabalar, sorunun kaynağı şu olabilir; bazı araçlarda (örnek olarak toyota ve nissan) cihazın kendine ait bir gps kartı oluyor. Daha doğrusu cihaz ile sd kart eşleştiriliyor. Hal böyle olunca ilgili kartı takmazsanız gps bulamıyor. Bunun için ya orjinal kart almak gerekiyor veya yeni eşleştirme yapabilmek. Ben malesef eşleştirme nasıl yapılır bilmiyorum. Fakat vakit bulursam bunun üzerinde çalışacağım. Çözüm bulursam buradan paylaşırım.

   Cevapla
 65. Özay

  Elinize sağlık Avgo smart S922 multimedia ekranda sorunsuz çalıştı.Uyduyu ilk başta bulamadı sizin dediniz gibi SYS dosya içeriğini değştrdikten sonra sorun kalmadı.Teşekkür ederim.

  Cevapla
 66. hasan demirel

  Merhaba
  igo dosyasının
  –SD kartı aracınızdaki multimedya cihazına takın. Ayarlar > Navigasyon bölümünden dosya yolu’na tıklayın ve SDMMC (veya STORAGECARD) > Navione > Navione.exe’yi seçin (iGO için primo2.exe seçilecek).

  içerisinde dediğiniz gibi primo2.exe dosyası yok kontrol edermisiniz.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Güncelleme esnasında bir problem oluşmuş. Tekrar indirip deneyebilirsiniz. Ayrıca şu an harita en son sürümüne güncellenmiş oldu. Sitedeki reklamlara tıklayarak destek olabilirsiniz.

   Cevapla
 67. Derya KAVAL

  Merhaba,
  Benim aracımda Xetec DAN-6BC8 var ve android.
  Baştan da belirtmişsiniz android değil diye.
  Cihazımda İGO 2012 mevcut, deneme yapabiliriz.
  Ben yedeğini aldım sizden dönüş bekliyorum.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhabalar,

   Android cihazınızda uygulamanın yüklü olduğu dosya dizinine gidin lütfen. İçerisinde Content > map ve Content > poi klasörleri bulunuyor mu?

   Cevapla
   1. Derya KAVAL

    Ben yaptım hocam güncellemeyi. Aracımdaki cihazımda bulunan SD kartı bilgisayara taktım. SD kartta bulunan building, maps, licences ve poi klasörlerinin içindekileri sildim ve İGO 2019 isimli indirdiğim haritada içindeki building, maps, licences ve poi klasörlerini yerlerine yapıştırdım. Harita güncellemesi tamamlandı. Aracıma gidip SD kartı taktım ve İGO sorunsuz çalıştı.

    Cevapla
 68. şahin

  Nuh bey yeni güncellemeyi yükledim fakat aynı sorun devam ediyor. navigasyon açıkken müzik çalıyorsa şarkı bitiminde ikinci parçaya geçmiyor, bir müddet sonra yada araba durunca çalmaya başlıyor , acaba bu igo yazılımda navigasyon açıkken müziği kesen bir program olabilir mi ? bazı araçlarda video veya tv yi kesen bişey olduğunu biliyorum , varsa yardımcı olurmusunuz ?

  Cevapla
 69. ahmet

  benim ekranda navigasyon çalıştırdığımda hiç açılmıyor. navigasyon başlatılamıyor/storagecard/dontpanic/dontpanic.exe, lütfen sd kartı konrol edin!yazısı çıkıyor ne yapmam gerekir ?

  Cevapla
 70. rich

  igo 2.4 2012 yazlımı mevcut eski oldugu için yenilemek istedim fakat yukledigimde gps hatası alıyorum dediginz port ve com ları girdim olmadı benim eski gps de hepsi tırmak içindeydi acaba bunlarında oylemi olması lazım birde de bu bizim cihazın gps com unu ögrenmek için debug .exe programı var onu nasıl okutuyoruz

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Bahsettiğiniz işlemi gerçekleştirebilmek için denemek gerekiyor. Dolayısıyla başka bir çözüö yoluna gidersek soruna şöyle bir çözüm bulabiliriz; yazılımı güncellemek yerine haritayı güncelleyebiliriz. Tamam derseniz bu konuda yardımcı olmaya çalışırım.

   Cevapla
 71. Emre Bayburt

  Selamlar Voswagen jetta 2012 model kullanıyorum Berlıng TS 8591-G Mutimedya sistemi var araçın 2.sahibiyim Daha önce kullanılmış bir cihaz ve konumu gaziantep de duruyor ben istanbldayım ara dediğimde bulamıyor konumu uydu sayısı 0 Nasıl halledebilirim teşşekürler şimdiden

  Cevapla
   1. Emre Bayburt

    Farklı sd kartta her 2 uygulamayı denedim ancak sonuç değişmedi yine uydu bulamadı sanırım sorun ya cihaz da yada arabada önere bilecek bir şeyiniz var mı teşekkürler

    Cevapla
 72. Emin

  Merhabalar Nuh Hocam. Honda FB7 Cyclone 3 cihazında maalesef çalışmadı. Adım adım yapmama rağmen. Navigasyon yolunu seçiyorum. Navigasyon butonuna basınca hiç bir tepki vermiyor. Buna benzer bir durumla karşılaştınız mı?

  Cevapla
 73. fatih

  nuh bey yaklaşık bir aydır uğraşıyorum.internette çok araştırdım gerçekten güzel paylaşım yapmışsınız. Navigasyon programı bulamadım taki sizin siteyi bulana kadar. aracı yeni aldım 2013 model honda crv cylone marka multimedya var dahili hafıza 128 mb anlattığınız herşeyi uyguladım naviekstras olan navigasyon çalıştı ancak çok yavaş 10-15 sn lik gecikme var. diğer igo ise çalışıyor fakat uyduya bağlanmayı başaramadım.Araçla günlerce dolaştım olmadı. telefonum 544 2474309

  Cevapla
 74. Serkan

  Merhabalar 2013 model Civic aldım navigasyon uygulamasını SD karta yükledim ama taktigimda rar dosyasının icine giriyor ama hiç bir dosya ve dediğiniz exe dosyası gozukmuyor.pc ye takınca hepsi gozuyor markası ne bilmiyorum yazmıyor açılırken priortry yazıyor ama öyle bir cihaz bulamadım nette yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 75. mdkarahan

  merhaba Nuh Bey,
  Yukarıda gökhan beyin yaşadığı gps bulamama sorunu çözüldü mü acaba. Aynı problemi bende yaşıyorum.
  Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
 76. Osman

  Nuh bey Elinize sağlık teşekkürler. cyclone citroen araca yükledim çok güzel çalışıyor. Naviektrası yükledim çalışıyor.igo yu çalıştıramadım. Belkide ben beceremedim. Yavaş çalışıyor diyen arkadaşlara tavsiyem daha yüksek okuma hızı olan sd kart kullansınlar. Bende aynı problemi yaşadım.

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Geri dönüşünüz için teşekkürler Osman Bey. Cihazlar bütün yazılımlarla uyumlu çalışmayabiliyor. Igo’da bu sebepten problem çıkmış olabilir. Hızlı bir SD kartla denemeniz güzel olmuş. 🙂

   Cevapla
 77. Murat

  Merhaba Nuh bey bu yazıları görünce yüzüm güldü vallahi. Ama becerecekmiyim bilemiyorum. Ulaşma şansınız var mi lütfen. 05533698249 az yardımınıza ihtiyacım var

  Cevapla
 78. ADEM GUNDUZ

  hocam merhaba bilgiler icin çok tessekkur ederim…
  bende de citroen c ellyse var 2013 model..
  cihaz yazılımı güncelleme diye bırsey varmı acaba..
  internette hiç bir bilgi bulamadım bu cihazlarla ilgili
  adı ne markası ne yazılım ne.. yardımcı olursan çok memnun olurum..
  cihaz bılgılerı su şekilde
  HMİ: KR010.1.1 13.06.29.11.13 – HanStar
  MCU : ED001.130511
  DVD : VG013Y JAN 31 2013
  NKV : A4.1.0 2013.6.29.11.23
  BTV : CL130305
  MARKA NE NE DEGİL BİLEMİYORUM HANSTAR YAZIYORUM BIR BILGI YOK.. İCERİK BULABILECEGIM BIRSEY VAR ISE DENEYIMLEYIP GELİSTİRMEK İSTERİM..
  YADA BI ONERIN VAR ISE SUNLARI YAP DEDIGIN YAPMAK ISTERIM..
  ŞİMDİDEN COK TEŞŞEKKUR EDIYORUM.. YUKARDAKI BILGILER ICIN DE AYRICA TEŞEKKUR EDIYORUM
  adem gunduz
  05548251757
  ademmgunduz@gmail.com

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Cihaz ayarlarından bir bakın eğer cihazın işletim sistemi ise WinCe versiyonu değilse Android versiyonu bir sd karta yükleyip deneyin. Hata olursa yine buraya yazarsınız.

   Cevapla
 79. musa telci

  Merhaba Nuh Hocam;

  Öncelikle eline, emeğine sağlık. Allah razı olsun. Yasal hakkım olan ömür boyu güncellemeyi tırı vırı sebeplerle yapmıyorlardı. Üstelik muhatapta yok. Sayende bir şekilde oldu. Navitech QX-B513 için tüm igo primo’yu takım değiştirmek şartıyla sorunsuz çalıştı.

  yalnız diğerlerini bilmem ama bu model için aşağıdaki satırlar gerekli. olmaz ise birinde server bağlantı hatası, ikincisinde de ses dosyası bulamama hatası oluyor hocam.

  Sizden tek ricamız güncel harita olması. İlk aboneniz de ben olurum. Biliyorsunuz büyük şehirlerde yeni kavşaklar devreye giriyor. şu an için güncel harita 2019_10 dur. Tekrar emeğiniz için teşekkür ederim.

  QX-B513 Navitech kullanan arkadaşlar bunu mutlaka eklesinler.

  tmc]
  tmcprovider_rssi_stability=0
  tmcprovider_rssi_average=0

  [sound]
  csv_voice_enabled=1

  Cevapla
 80. Osman Özgül

  Öncelikle paylaşımlardan dolayı teşekkür ederiz çok istifade ettik. 2020 Türkiye haritası yayınlandı mı acaba.

  Cevapla
 81. altan sungur

  Teşekkür ederiz paylaşım için. Daha öncede indirdiğim dosyalara tekrardan ihtiyacım oldu fakat link için erişim isteği istiyor.Gönderdim isteği ama beklemedeyim hala varmı çözüm öneriniz acaba?

  Cevapla
 82. Abdulrahim Uysal

  Merhabalar,
  Ben ilgili programı SD karta belirttiğiniz şekilde kopyaladım. Ve aracımın GPS SD girişini kullandım.Dosyalarım klasöründen primo2.exe dosyasını seçtiğimde bu dosyayı resim vs. formatında açılma seçenekleri geliyor. Acaba bir yerde hata mı yapıyorum? Bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 83. feyzullah

  Nuh bey öncelikle her şey için teşekkür ederim. aracım fb7 14 model fabrikasyon ekranlı yani sizin paylaştığınız fotoğrafta ki navi den mevcut.Dediğiniz her şeyi uyguladım sd kartı fat32 formatında igo yu indirdim ve taktım ayarlar bölümünden dosya yoluna tıkladığımda “ara” yazısı geliyor gidiyor ve boş dosya olarak kalıyor. biraz bekleyin demişsiniz ben baya bekledim 🙂 fakat yine gelen giden yok. yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 84. ALİ CESUR

  Nuh Bey öncelikle size çok tşk ediyorum.. aracı alalı 2,5 sene gibi oldu ilk defa nagivasyonu sizin anlatımınız ve yardımcı olduğunuz şekilde yaparak cihazı kullanmaya başladım.. Başka hiçbir yerde sizin gibi yardımcı olan bilgisi olanı yönlendireni ben göremedim… Gerçekten Allah sizden razı olsun şuan nagivasyonu kullanmak neymiş öğrendim içinde farkı işlemlerde var oda güzel artı hemen hemen güncel harita gerçekten çok çok tşkler… iyi çalışmalar kardeşim…

  Cevapla
 85. Tamer

  Merhaba hocam dediğiniz adımları yaptım 2 yazılımı da denedim fakat SD kartın içinde exe dosyası görünmüyor sadece .bat uzantılı dosyaları görebiliyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 86. Yasin

  Dacia Duster aracimda bulunan Necvox cihazinda gelen map sd kartinda licence ile ilgili problem vardi. Ayni kartin icindeki licence,poi,building ve map dosyalarini sizinkilerle degistirdim ve calisti. Sd karti yedeklemek onemli. Verdiginiz Igo programi linkindeki dosyalari kastediyorum. Cok tesekkurler. Reklamlari bulamadim. yoksa hepsine tiklayacaktim 🙂

  Cevapla
 87. hakan şah

  merhaba araç mesafeyi doğru gösteriyor ancak seslendirmede hata va örnek 20-30 metre sonra dönecek 100 metre sonra dön diyor

  Cevapla
 88. Fatih BİLBEN

  Hocam merhabalar sabırla bütün şikayet vede çözümleri tek tek okudum. Baktıklarım içinde tek çözüm bulunamayanlar hep aynı geriden takip.Nuh hocam cihazım Qx-b511 Navitech ömür boyu güncellemesi olan cihazın sözde yazılımını silmişiz..Araştırır ken sizi buldum cihazımda igo çalışmadı hata verdi. Ancak naviextrak çalıştı dediğiniz şekildede yüklemeyi başarıyla tamamladım…Hatta yeni özellikler de katıldı buraya kadar iyi ve her şey yolunda.. Ancak cihaz beni 5-10 dakika aralığında geç takip ediyor..Örneğin bir yerleşim yerinden çıkarken cihaz yeni orayı görüyor ve geriden uyarılarını yapıyor.Yani veri olayı zaman kaybına uğruyor..Hareketli hareketsiz 3-5 dakika da bir GPS KAYBOLDU deyip yine buluyor .. Lütfen yardımcı olurmusunuz.. Teşekkürler..İşimden dolayı sürekli nette bulunmıyorum.. GSM : 0 554 990 34 14

  Cevapla
 89. Kemal bey

  Merhaba
  not find navigation software hatası veriyor bütün işlemleri yaptım necvox cihazım anlayamadım ne yapmalıyım

  Cevapla
  1. Nuh Azgınoğlu Yazar

   Merhabalar, direkt olarak Chrome web tarayıcıdan bağlanarak gerçekleştirmiştim. Tabi üzerinden çok zaman geçti belki yazılımda güncellemeler dolayısıyla farklılıklar oluşmuş olabilir.

   Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir