Bebek Kitapları

Daha önce bebeklerle ilgili paylaşımlar yapmıştım, yapmaya da devam edeceğim. Bebek kitapları, eğitici kartlar vs. ile ilgili de paylaşımlar yapmıştım. Bu yazıda ise bebeğimize aldığımız kitapları paylaşacağım.

  • İlk Sözcüklerim – Dokun Hisset Öğren Resimli Kartlar: İsminde de belirtildiği üzere bebeğin dokunması ve hissetmesi amaçlanmış. İçerisinde toplam 16 adet kart bulunmaktadır. 1 tanesinde sadece metinler bulunmakta diğerlerinde ise bir yüzünde resim ve resmin bir bölümünde hissedilecek kısım; arkasında ise resim kullanılarak yapılabilecek faaliyetler için tavsiyeler, resimdeki nesnening ingilizce ve almanca karşılıkları bulunmaktadır.

  • Panda Arkadaşlarıyla Oynuyor: Kısa  anlatımlar ve büyük resimlerle ilgi çekici bir kitap olduğunu düşünüyorum. Özellikle resimlerin renkleri çok güzel seçilmiş.
  • Pofi İle Tam Zamanında Serisi: Yemeklerimin Hepsini Bitirdim, Yaşasın Banyo Zamanı, Uyku Beni Çağırıyor. Pofi serisi şu ana kadar aldığımız en güzel kitaplar diyebilirim. Kitap karton sayfalardan oluştuğu için bebeğimiz sayfalarını yırtamıyor. Ayrıca bu kitabı okurken kitabın son sayfasında da belirtilen hareketleri yapıyoruz. Örneğin Pofi esniyorsa esneme hareketi yapıyoruz. Sonra bebeğimize soruyoruz nasıl esniyor diye. O da birkaç denemede öğreniyor. Bu kitapları aldıktan sonra diğerlerine hiç ihtiyaç duymadık desem yalan olmaz. Bebeğimiz de çok seviyor bu kitapları.
  • Aç Tırtıl: Kitabı sayfa sayfa anlatıp bebeğin dikkati çekmeniz gerekiyor. D&R’da çeşitli versiyonları mevcuttur. Küçük boy, büyük boy ve mukavva olarak üç farklı şekilde basılmış. Büyük boy olan tercih edilebilir. Mukavva olana gerek yok bence. Bebeğimin dikkatini çeken ve en çok süre oynadığı kitap diyebilirim.

(30.04.2019 tarihinden itibaren toplam 61 kez, bugün 1 kez ziyaret edildi. )

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gaziantep escort

süperbetin giriş